Časopis RODINNÝ ŽIVOT


POZOR

tyto webové stránky 

nebudou ode dne 1.4.2014 aktulizovány.

 

Aktuální informace naleznete

na našem novém webu

 

www.vyskov.dcpr.cz

 

Děkujeme za pochopení!


Nové číslo 1/2014

Nejmenší děti


 

Anotace časopisu Rodinný život 1/2014 – Nejmenší děti

 

První z rozhovorů, který v časopise najdete, jsme udělali z paní Romanou Ľuptáčikovou z Nedoklubka, což je spolek, který pomáhá předčasně narozeným dětem a jejich rodinám. 
Paní Ľuptáčiková je maminkou tří dětí, které se všechny narodily předčasně. V rozhovoru s ní se dočtete například o tom, jak s nedonošeným miminkem navázat kontakt, či o tom, jak se vyrovnat s pocity sebeobviňování za to, že se děťátko narodilo předčasně. 
Dále se můžete začíst do rozhovoru s Lumírem Kantorem, který je primářem novorozeneckého oddělení v olomoucké Fakultní nemocnici. Rozhovor, který se nese v duchu myšlenky "Život je život a ten je potřeba chránit“, je doplněn o autentické a aktuální fotografie právě z novorozeneckého oddělení olomoucké nemocnice. 
Lékař Lumír Kantor vydal v souvislosti s nedonošenými dětmi knihu s názvem Otázky, ve které klade známým osobnostem otázky, týkající se smyslu zrození a umírání. Časopis Vám přináší úryvky ze zmíněné knihy. 
Také manželé Lexmaulovi jsou rodiči předčasně narozených dvojčat, z nichž jedno zemřelo. Povídali jsme si o tom, co jim období péče o nedonošené děti dalo i vzalo, co jim pomáhalo překonávat náročné situace i jak se to odrazilo v jejich manželství.

Paní Ludmila Novotná se ve svém příspěvku zabývá otázkou, jak a proč mluvit s dětmi o smrti. Dozvíte se, jak v určitých věkových obdobích dítě smrt vnímá a co potřebuje pro to, aby smrt blízké osoby dobře zpracoval.

Článek s názvem „Láska je nekonečná“ napsala paní Ivana Antalová, matka tří dětí, která si prošla nelehkou cestou k objevení svého mateřství a ženství. I díky této cestě, o níž se v příspěvku dočtete více, založila sdružení Babyklokánci, Zrnka nebo Dítě patří k rodičům a stala se lektorkou, masérkou a laktační poradkyní. Vychutnejte si její svědectví a objevte to, že Láska je nekonečná…
Rubrika Vztahy a výchova nabídne tři příspěvky. V prvním z nich Luboš Nágl popisuje „nekonečné čekání“ na narození jeho jedenáctého dítěte. Ve druhém kněz Pavel Konzbul radí, jak se zachovat, když váš dospívající potomek odmítne jít v neděli společně s rodinou na bohoslužby, a dále jak mu pomoci při prožívání mše svaté.

Třetím příspěvkem v rubrice je fejeton Magdalény Strejčkové. Autorka již tří knih poutavě popisuje radosti a starosti „obyčejného“ života.

V novém roce jsme pro Vás připravili novou rubriku s názvem „Babiččina teologie“. Babička Jitka Hosanna Štěpánková vysvětluje svým vnoučatům základní pravdy o Bohu. Přitom se přizpůsobuje dětskému věku. V prvním příspěvku se děti dozví, jestli je proměněná hostie skutečně Pán Ježíš.

Článek Evy Muroňové se zabývá smyslem smrti a utrpení.
V rubrice duchovní život jsme spolu s dětmi uplynulých sedm let sledovali příběhy želvy Loudalky. Od letošního čísla přinášíme neméně poutavé čtení o starozákonní postavě – praotci Abrahámovi. Příběhy připravila Anička Skočovská z Katechetického centra v Olomouci.   

Pro čtení na dobrou noc jsme vybrali úryvek z knihy Zuzany Pospíšilové s názvem Pohádky před spaním. 
Boží agenti zvláštního určení, to je název příspěvku MUDr. Krausové k tématu Manželství – cesta ke svatosti.

Recept Luboše Nágla přináší zajímavý tip na předkrm nebo lehkou večeři z celeru.
V časopise nechybí ani pozvánky na akce, tipy na literaturu k tématu a upoutávky na knižní novinky.

 

Pokud nám chcete pomoci s propagací časopisu, přihlaste se do Klubu přátel časopisu Rodinný život. Rádi Vám pošleme propagační materiály a budete také zařazena do soutěže o knihy. Více o Klubu přátel se dozvíte přímo v časopise, nebo na webových stránkáchwww.rodinnyzivot.eu.

 

 Chtěli bychom vás upozornit na možnost předplacení dárkového předplatného jako dárku pro Vaše blízké a přátele. Darováním předplatného časopisu jim dáte dárek, který jim bude dělat radost po celý rok.

 

Jednotlivá čísla časopisu si můžete zakoupit v kterékoliv prodejně Karmelitánského nakladatelství (v Praze, Brně, Plzni, Boskovicích, Českých Budějovicích, Kostelním Vydří, Litoměřicích, Liberci. Jičíně, Hradci Králové, Ostravě, Olomouci, Velehradě, Karviné, Uherském Brodě a Zlíně), nebo také v prodejně sester Paulínek v Praze.

 

Za redakční radu časopisu

Lucie Cmarová


Časopis je orientován na rodinu a rodinný život ve všech jeho pestrých podobách a projevech, radostech nebo starostech všedních i svátečních dnů.
Zaměřuje se na problematiku výchovy dětí, vztahy mezi manžely, na duchovní život rodiny, život v neúplné rodině, seniorský věk apod. Časopis přináší informace o různých akcích a prorodinných aktivitách. Je určený každému, kdo v rodině žije, nebo kdo se zabývá problematikou rodinného života.
Časopis Rodinný život vychází pětkrát ročně a ukázkové číslo i předplatné si můžete objednat poštou (Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 771 01 Olomouc), telefonicky (587 405 250-3) nebo e-mailem:
rodina@arcibol.cz
Časopis vydává Centrum pro rodinný život Olomouc. Více informací o časopisu najdete na www.rodinnyzivot.eu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Nový časopis nejen pro seniory

Více informací a předplatné:

www.casopisstrom.cz

--------------------------------------------------------------------------


 www.rodinaonline.cz/

Vydává JUDr. František Talián - "FORTUNA", Jungmannova 7, 110 00 Praha 1
ve spolupráci s Karmelitánským nakladatelstvím, Kostelní Vydří

Redakce
Ostrovní 30, 110 00 Praha 1

e-mail rodina@rodinaonline.cz  telefon, fax 224 932 034
Rozšiřuje a objednávky přijímá 
Česká pošta. s.p., Olšanská 38/9, 225 99 Praha 3, bezplatná telefonní linka 800 104 410 begin_of_the_skype_highlighting BEZPLATNĚ 800 104 410end_of_the_skype_highlighting

--------------------------------------------------------------------------------


IN! dívčí svět

Měsíčník pro dívky. Objednat si ho můžete na adrese:

IN ! – dívčí svět

Horní náměstí 12

46601 Jablonec nad nisou

nebo na www.in.cz, nebo na e-mailu objednavky@in.cz,   tel.775 598 604


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Milujte se! 

Časopis pro novou evangelizaci

 

Vydavatel časopisu:


Res Claritatis, o.s.,
Hlubočepská 85/64
152 00 Praha 5
www.claritatis.cz


Číslo účtu pro zasílání darů: 1683820001/5500 (pozor nový kód banky, specifický symbol: 7777


Adresa redakce:
Časopis Milujte se!
Římskokatolická farnost
Vranov nad Dyji 20
671 03
e-mail: milujtese[zavináč]gmail[tečka]com nebo redakce[zavináč]milujte[tečka]se


Koordinátor:
P. Mgr. Marek Dunda, Th.D.
e-mail: marek[zavináč]fatym[tečka]com

Šéfredaktor:
P. Mgr. Pavel Zahradníček OMI, Th.D.
e-mail: pavel[zavináč]oblati[tečka]cz

Časopis Milujte se! vychází pod záštitou sester Matky Terezy.

Je vydáván ve spolupráci s občanským sdružením Hnutí Pro život ČR (www.prolife.cz).

Na vydávání časopisu se podílejí kněží kongregace Misionářů oblátů Panny Marie Neposkvrněné (www.oblati.cz) a FATYM Vranov nad Dyjí a FATYM Přímětice-Bítov (www.fatym.com).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


NEZBEDA

zábavný křesťanský měsíčník pro děti

Redakce :

Divadelní 6

76001 Zlín 1

telefon 577 218 266, 739 344 031, 

e-mail: nezbeda.zlin@volny.cz,  internet: www.volny.cz/nezbeda.cz

  

 

Časopis bude vycházet jako příloha Nezbedy, tedy ve formátu B5 a v rozsahu osmi stran na pevnějším papíru tak, aby byli malí čtenáři schopni "číst" a vymalovávat obrázky a rodiče jim pomáhali s textem. Jeho obsah bude spojen s liturgickou dobou, ve které bude vydáván. Každé číslo bude mít jednotné téma.

 

 

 

Co v něm malí čtenáři se svými rodiči naleznou?

 

 

Koncepce časopisu vychází z myšlenky, aby rodiče se svými předškoláky mohli prožívat vztah s Bohem také prostřednictvím pravidelného čtení, zábavy i různých her. V časopise bude například: Cvrčkovo čtenív textu budou některá slova nahrazena obrázky, komiks – příběhy z rodiny Zajíčkových, okénko pro rodiče – myšlenka pro rodiče, pohádka – vyprávění bude doplněno kvízem, vystřihovánka – pro šikovné ruce, modlitba, kvízy, drobné hříčky...

 

 

 

Kdy začne Cvrček vycházet?

 

 

Nulté číslo vyjde v zářijovém Nezbedovi jako samostatná příloha celého nákladu. Na požádání bude toto číslo Nezbedy i s Cvrčkem zasláno zdarma na ukázku.

Ke zhlédnutí bude na těchto webových stránkách (http://www.volny.cz/nezbeda.zlin/cvrcek).

První číslo vyjde v prosinci 2009 jako příloha Nezbedy.

 

 

 

Jak bude pokračovat vydávání v roce 2010?

 

 

Nepředpokládáme, že by se měl Cvrček ve vydávání osamostatnit. Cvrček bude distribuován spolu s Nezbedou na adresy čtenářů, kteří o něj projeví zájem. Cena bude koncem letošního roku stanovena tak, aby Cvrček s Nezbedou byl dostupným časopisem. Předpokládáme, že roční předplatné Cvrčka nepřekročí 100 Kč (tedy spolu s Nezbedou se bude jednat o částku do 300 Kč ročně).

 

 

 

Co mohou udělat zájemci o Cvrčka?

 

Určitě by měli dát o svém zájmu vědět prostřednictvím listovní zásilky (Nezbeda s.r.o., Divadelní 6, 760 01 Zlín) nebo elektronické pošty (nezbeda.zlin@volny.cz ). Nezapomeňte uvést adresu, kam Vám má být zdarma zasláno ukázkové nulté číslo.

 

 

leták cvrček.pdf (1,9 MB)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------


DUHA

 

Katolický časopis pro děvčata a chlapce od 5 do 12 let

http://www.mojeduha.cz/

--------------------------------------------------------------


APOŠTOL BOŽÍHO MILOSRDENSTVÍ

www.apostol.cz/

Časopis je možné objednávat na adrese:

Společnost katolického apoštolátu,
č.p. 71
592 32 Jámy,
tel. 566 502 850, mobil: 774 521 531,
fax: 566 502 851,
email: objednavky@apostol.cz

Cena časopisu není stanovená, pravidelné zasílání časopisu po celý rok získáte zasláním dobrovolného příspěvku na účet Společnosti katolického apoštolátu: 35-6219210237/0100, nejlépe pomocí poštovní poukázky typu A.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------